A VR CSK Cup futó- és kerékpárverseny rendhagyó rendezvény volt vidékünkön. A két körből álló versenyt virtuálisan teljesítették a regisztrált versenyzők. A virtuális verseny teljesítési feltétele az volt, hogy a beregisztrált versenyző okostelefonon telepített futóalkalmazással (Strava) rögzítse a meghatározott versenytávot. A távot adott időintervallumon belül kellett teljesíteni, akár többször is. Az applikáció regisztrálta a versenyzők teljesítményeit és az aktuális rangsorba sorolta őket.Az első távot, amelyet a szepsi erdőben kellett megtenni, október 26-tól november 22-ig lehetett teljesíteni. A második táv pedig a makranci erőben volt létrehozva, melynek teljesítési időszaka november 9-től december 4-ig tartott. A két távot 87 versenyző teljesítette sikeresen a következő kategóriákban: női és férfi futás, női és férfi MTB kerékpár, ifi MTB kerékpár.

A VR CSK Cup futó- és kerékpárversenyről szóló riport a Szepsi TV június 17. adásában tekinthető meg.